
Galbūt manote, kad akumuliatorius maitina jūsų automobilio elektros energiją, tačiau taip nėra. Akumuliatorius tiekia elektros energiją, reikalingą starterio varikliui užvesti automobilį. Kai automobilis veikia, generatorius generuoja energiją elektros sistemai maitinti ir akumuliatoriui įkrauti. Generatorius anksčiau buvo vadinamas baterijai, jis veikia panašiai. Šiuo atveju automobilio vidaus degimo variklis sukasi skriemulius po variklio dangčiu, kuris pasuka generatoriaus skriemulį ir sukuria energiją, vyksta toks veikimo procesas.
Kintamosios srovės generatorius veikia kartu su akumuliatoriumi, kad tiektų energiją transporto priemonės elektriniams komponentams. Kintamosios srovės generatoriaus išėjimas yra nuolatinė srovė (DC). Kai kintamosios srovės generatoriaus skriemulys sukasi, kintamoji srovė (AC) praeina per magnetinį lauką ir susidaro elektros srovė. Tada per lygintuvą jis konvertuojamas į DC.
Technologijų pažanga lėmė, kad per pastaruosius 50 metų kintamosios srovės generatoriai labai pasikeitė. Iš pradžių kintamosios srovės generatoriai buvo naudojami tik srovei generuoti, kuri buvo valdoma išorinio reguliatoriaus. Dešimtajame dešimtmetyje įdiegus įmontuotą reguliatorių, buvo naudojama įspėjamoji lemputė generatoriui sužadinti ir įkrovimo procesui pradėti. Daugelyje šiuolaikinių transporto priemonių buvo įdiegta apkrovos užklausos tipo įkrovimo sistema, įdiegtos išmaniosios įkrovimo sistemos ir CANBUS sistemos, kurios dabar plačiai naudojamos. Šias sistemas valdo transporto priemonės variklio valdymo blokas (ECU). Kai transporto priemonė reikalauja daugiau apkrovos, ECU siunčia signalą generatoriui, prašydamas pradėti krauti. Kintamosios srovės generatorius turi atlaikyti įvairias elektros apkrovas ir atitinkamai reguliuoti įkrovimo greitį. Šiais laikais tokio tipo kintamosios srovės generatorių nesunku klaidingai diagnozuoti, jei transporto priemonėje įvyksta įkrovimo gedimas, tačiau dažniausiai generatoriaus gedimų nerandama.
Generatoriaus komponentai ir jų funkcijos: Įtampos reguliatorius kontroliuoja energijos, paskirstomos iš generatoriaus į akumuliatorių, kiekį, kad būtų galima valdyti įkrovimo procesą. Reguliatoriai yra suprojektuoti su įvairiomis funkcijomis ir veikia priklausomai nuo jų specifikacijos.