Tinkamos vilkiko techninės būklės užtikrinimas

Vykdant komercinę veiklą transporto priemonių sektoriuje, ypatingai svarbu, kad kiekvienas krovinys būtų pristatytas laiku ir saugiai. Tiek galutinis vartotojas, tiek ir produkcijos siuntėjas tikisi, kad prekės bus gabenamos ir pristatomos iš anksto nustatytais terminais ir visiškai nepažeistos. Tačiau nepaisant to, kad gali būti laikomasi griežtų grafikų ir kokybės kontrolės, vis dėlto kartais gali tekti susidurti su nekontroliuojamomis situacijomis, pvz., avarijos kelyje ar prastos oro sąlygos, dėl kurių vėluotų produkcijos pristatymas.

Ir nors didelės dalies priežasčių, dėl kurių vykdant krovinio transportavimą vilkiku, kartais gali tiesiog nepavykti išvengti, visuomet galite prisiimti atsakomybę už vieno svarbaus veiksnio kontrolę – savo vilkiko techninę būklę. Todėl ypatingai svarbu užtikrinti savalaikę savo eksploatuojamo vilkiko techninę priežiūrą ir laiku atlikti visus būtiniausius einamuosius vilkiko remonto darbus, kartu užtikrinant, kad pakaitinės vilkikų dalys būtų kokybiškos ir patvarios.

Kodėl yra svarbi vilkiko techninė priežiūra?

Egzistuoja ne viena priežastis, kodėl reguliari ir tinkama vilkiko techninė priežiūra yra tokia svarbi.

  • Privalomoji techninė apžiūra

Privalomoji techninė apžiūra yra būtina kiekvienai transporto priemonei. Jei nebus pašalintas bent vienas techninės apžiūros metu nustatytas gedimas, vilkikas neturės teisės būti eksploatuojamas eisme.

  • Išvengiama brangiai kainuojančio remonto

Reguliariai atliekant sistemingą techninę priežiūrą, išlaidos, tenkančios jūsų vilko išlaikymui bus daug lengviau nuspėjamos ir mažesnes nei tais atvejais, jei tektų susidurti su netikėtais skubios pagalbos kelyje reikalaujančiais atvejais ir brangiu remontu.

  • Prailginamas vilkiko tarnavimo laikas

Jei tinkamai ir pagal grafiką atliksite vilkiko techninę priežiūrą, galėsite reikšmingai prailginti jo eksploatavimo laiką, sumažinsite eksploatavimo ir kuro išlaidas bei kartu padidinsite savo vykdomos komercinės veiklos pelningumą.

  • Didesnis saugumas kelyje

Pati svarbiausia priežastis, dėl kurios būtina atlikti reguliarią vilkiko techninę priežiūrą, yra saugumas kelyje – tiek krovinio, tiek ir vairuotojo bei kitų eismo dalyvių.

Kaip dažnai reikėtų atlikti vilkiko techninę priežiūrą?

Atsakymas į šį klausimą gali būti skirtingas ir priklausyti nuo įvairių veiksnių. Tačiau savo vilkiko periodines techninės būklės patikras galite atlikti remdamiesi jūsų vilkiko marke ir modeliu, transporto priemonės amžiumi, alyvos klampumo, eksploatavimo aplinka ir metų laiku. Žinoma, bandant nuspręsti, kada būtų geriausia savo vilkiką pristatyti į autoservisą techninės priežiūros darbų atlikimui, reikėtų atsižvelgti ir į jo ridą.

Vidutiniškai rekomenduojama, kad pagrindiniai techninės priežiūros darbai būtų atliekami kas 15 000-30 000 km. Tokios apžiūros metu keičiami filtrai, alyva ir tepalai, patikrinamas apšvietimas, padangos, stabdžiai ir važiuoklė. Kaip dažnai visą tai reikėtų atlikti, visuomet galima rasti vilkiko gamintojo vadove. Tuo tarpu išsamesnę profilaktinę techninę apžiūrą patariama atlikti kas 50 000 km.

Pabaigai

Eksploatuojant vilkiką reikėtų atsižvelgti ne tik į tai, kad kiekvienas krovinys privalo būti pristatytas saugiai ir laiku. Ne ką mažiau svarbu atsižvelgti ir į savo bei kitų eismo dalyvių saugumą bei išlaidas, kurias gali tekti patirti transportuojant krovinį. Tuo tarpu reguliari techninė priežiūra gali padėti sumažinti įvairių rimtų techninių gedimų ir avarijų riziką, kartu prailginant vilkiko tarnavimo laiką. Todėl būtina sudaryti vilkiko techninės priežiūros planą ir pasirūpinti, kad jis būtų sistemingai įgyvendinamas. Tai taip pat padės sumažinti patiriamas išlaidas bei galimų finansinių nuostolių riziką. Todėl laikas ir pastangos, kurios skiriamos reguliariai vilkiko priežiūrai, laikui bėgant atsiperka su kaupu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *