Kada reikia tvarkyti automobilio išmetimo sistemą?

Daugelis mano, kad išmetimo sistema, įskaitant duslintuvą, yra viena iš paprasčiausių automobilio dalių. Tačiau nekokybiškas ar nesavalaikis šios sistemos remontas ir priežiūra gali sukelti rimtą automobilio gedimą. Taip yra dėl to, kad išmetimo sistemos patiria didžiulę apkrovą. Skirtingai nei variklio ar važiuoklės problemos, išmetimo sistemos gedimas netrukdys automobilio eksploatacijai, tačiau toks automobilio veikimas teiks mažai malonumo.  

Todėl labai svarbu žinoti pagrindinius šios sistemos gedimo požymius. Tokie požymiai yra per stiprus išmetamųjų dujų garsas, jo smūgis ar vibracija; neteisingas variklio veikimas, taip pat jaučiamas išmetamųjų dujų kvapas salone. Šių požymių aptikimas yra gera priežastis apsilankyti automobilių servise ir pasirūpinti, jog būtų atliktas išmetimo sistemos remontas.

Išmetimo sistemos komponentai

  • Kolektoriaus vamzdis. Skirtas pripildyti dujas iš variklio, taip pat pašalinti sudegusias medžiagas ir papildyti degalų mišinius.
  • Katalizatorius. Sumažina automobilio išmetamų dujų kiekį ir atmosferą. Šis komponentas yra neprivalomas ir yra ne visuose automobiliuose.
  • Rezonatorius. Sulygina garso bangas automobiliui judant, taip pat sumažina dujų greitį. Ši dalis taip pat yra ne visose transporto priemonėse.
  • Duslintuvas. Sumažina garso bangų lygį, padidindamas jas iki tokio lygio, kokį paprastai suvokia žmogus. Taip pat sumažina išmetamųjų dujų temperatūrą, o tai lemia šios dalies būklės stebėjimo svarbą.
  • Išmetimo vamzdis. Tiesiogiai pašalina dujas iš automobilio.

Kada reikėtų pakeisti išmetimo sistemą?

Kad suprastumėte, kada laikas keisti išmetimo sistemą, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus.

  • Lengviausias būdas nustatyti automobilio išmetimo sistema sugedusi – pasiklausyti, kokius garsus skleidžia važiuojantis automobilis. Jei sistemoje yra spragų, automobilis skleis garsesnį garsą nei įprastai.
  • Kitas metodas – vizualinė apžiūra. Automobilio domkratu pakelkite automobilį ir apžiūrėkite duslintuvą. Jei jame yra skylių ar rūdžių, laikas jį pakeisti. Nedidelis rūdžių kiekis paviršiuje yra normalu. Tačiau kai rūdys apima didelį išorinės dalies plotą, tai reiškia, kad duslintuvą reikia skubiai remontuoti.
  • Stebėkite variklio temperatūrą. Netinkamai veikiantis automobilio išmetimas gali smarkiai užkimšti sistemą ir sukelti variklio perkaitimą.
  • Gerai veikianti išmetimo sistema sumažina degalų sąnaudas. Jei dažnai sustojate užsipilti degalų, patikrinkite ją.
  • Labiausiai nerimą keliantis sugedusios išmetimo sistemos požymis – automobilyje jaučiamas specifinis kvapas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *