Per arti privažiavote prie ežero ir įklimpote? Štai ką reiktų daryti

Lietuvos kraštovaizdis yra pilnas nuostabių ežerų, kurių aplankymas tampa tikru malonumu tiek vietiniams, tiek turistams. Tačiau kartais per arti privažiavus prie ežero automobilis gali įklimpti, ypač jei kelio danga yra minkšta ar drėgna. Tokia situacija gali sukelti stresą ir nerimą, tačiau nesijaudinkite – techninė pagalba kelyje jums tikrai padės. Štai keletas patarimų, kaip elgtis, jei jūsų automobilis įklimpo prie ežero kur nors Molėtų apylinkėse.

Bandykite ištraukti automobilį patys

Jei automobilis nėra labai giliai įklimpęs, galite bandyti jį ištraukti patys. Aišku, jei turite šiokių tokių žinių apie važiavimą bekele. Štai keli patarimai:

  • Naudokite kilimėlius ar šakas. Padėkite po ratais kilimėlius, šakas ar kitą turimą medžiagą, kad suteiktumėte padangoms geresnį sukibimą.
  • Sumažinkite oro slėgį padangose. Šiek tiek sumažinus oro slėgį padangose, padidėja jų sukibimas su paviršiumi. Tik visiškai padangų nenuleiskite, nes vėliau teks važiuoti kietu keliu. Šis patarimas tinka, jei turite atsarginę pompą.
  • Sūpuokite automobilį. Švelniai bandykite pirmyn-atgal judesiais išjudinti automobilį. Nepersistenkite, kad dar labiau neįklimptumėte. Šis būdas gali suveikti, jei jūsų automobilis yra su mechanine pavarų dėže. Automatinė pavarų dėžė tokio judesio sukurti negali, tad greičiausiai įklimpsite dar labiau.

Atminkite, kad gali ir nepavykti, bet rizikuoti verta.

Kreipkitės pagalbos į techninę pagalbą kelyje

Jei visos aukščiau vardintos priemonės neveikia ir automobilis nė iš vietos, metas kreiptis profesionalios pagalbos. Techninė pagalba kelyje Molėtuose gali būti jūsų geriausias sprendimas. Ši paslauga yra specializuota ir gali padėti ištraukti įklimpusį automobilį naudojant specialią įrangą. Patikėkite, šie vyrukai gali ištraukti ne tik lengvuosius automobilius, bet ir traktorius ar sunkiąją miško techniką, kuri įklimpsta pelkingose vietose. Jie tikrai žino, ką daro.

Laukdami pagalbos, užtikrinkite savo saugumą

Kol laukiate techninės pagalbos atvykimo, svarbu užtikrinti savo saugumą. Likite saugioje vietoje, stebėkite aplinką ir būkite atsargūs, ypač jei esate netoli vandens telkinio. Jei esate su šeima ar draugais, informuokite juos apie situaciją ir laukiamą pagalbą.

Įklimpus automobiliui, verta pasimokyti iš šios patirties ir ateityje būti atsargesniems. Štai keli patarimai ateičiai:

  • Venkite važiuoti per arti ežero krašto, ypač po lietaus ar pavasarį, kai žemė yra minkšta ir pažliugusi. Atminkite, kad KET numatyta, jog automobilis turėtų stovėti ne arčiau, kaip 25 metrai iki vandens telkinio. Akivaizdu, kad šį punktą esate pamiršę, jei jau užklimpote ežero pakrantėje.
  • Turėkite su savimi kilimėlius ar kitą medžiagą, kurią galėtumėte panaudoti, jei įklimptumėte.
  • Patikrinkite, ar jūsų automobilio draudimas apima techninę pagalbą kelyje.

Automobilio įklimpimas prie ežero gali būti nemaloni patirtis, tačiau žinant, kaip elgtis, galite greitai ir saugiai išspręsti situaciją. Techninė pagalba kelyje Molėtuose yra patikimas partneris, galintis greitai atvykti ir padėti ištraukti jūsų automobilį. Svarbiausia išlikti ramiems, užtikrinti savo saugumą ir, jei reikia, kreiptis pagalbos. Tokiu būdu galite toliau mėgautis nuostabiais Lietuvos ežerais be didelių rūpesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *