Kodėl svarbu mokėti suteikti pirmąją pagalbą?

Žmonės dažnai nesusimąsto apie pagrindinio pirmosios pagalbos mokymo svarbą. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės tai atideda:

  • Laiko trūkumas
  • Nežinojimas nuo ko pradėti
  • Manymas, kad jiems ar jų artimiesiems nenutiks nelaimės
  • Galvojimas, kad jau turi pakankamai žinių, jei to prireiks

Padeda išgelbėti gyvybes

Apmokytas žmogus yra patikimesnis, pasitikintis savimi ir, ištikus kritinei situacijai, geba kontroliuoti save. Apmokyti žmonės yra labiau linkę nedelsiant imtis veiksmų kritinėje situacijoje.

Profesionalumas

Jei žmogus apmokytas, pacientui gali būti nedelsiant suteikta pagalba. Sugebėjimas išlikti ramiam ir mokėjimas įvertinti situaciją padeda pacientui atsipalaiduoti, kol sužalojimai stabilizuojami, kol atvyks greitosios pagalbos personalas.

Pirmosios pagalbos rinkinys

Jums suteikia visus svarbiausius įrankius, kad situacija nepablogėtų. Kai kuriais atvejais, jei pacientui pagrindinė pirmoji pagalba nesuteikiama nedelsiant, jo padėtis pablogėja – dažnai greitai.

Suteikdami pagrindinę priežiūrą galite stabilizuoti pacientą, kol atvyks greitoji medicinos pagalba. Sužinosite, kaip naudoti pagrindinius namų apyvokos daiktus kaip įrankius, jei nėra pirmosios pagalbos vaistinėlės, tai reiškia, kad galėsite susidoroti su daugeliu situacijų. Tačiau itin svarbu apsirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėle situacijose, kurias galite kontroliuoti.

Pasitikėjimas

Turėdami pagrindines pirmosios pagalbos žinias, būsite užtikrinti savo įgūdžiais ir gebėjimais, susijusiais su pirmosios pagalbos teikimu. Taupysite greitosios medicinos pagalbos medikų laiką, padidinsite išgyvenimo tikimybę. Pirmosios pagalbos mokymai padeda apmąstyti save ir tai, kaip jūs ir kiti reaguoja tam tikrose situacijose. Toks supratimas padidins jūsų pasitikėjimą įvairiomis kasdienėmis nemedicininėmis problemomis.

Svarbu

Primename, jog nuo šių metų įsigaliojo LR SAM 2020 m. gruodžio 10 d. įsakymas NR. V-2876 reikalaujantis savuosiuose pirmosios pagalbos rinkiniuose įtraukti tokias priemones: sterilius spaudžiamuosius tvarsčius, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm (1 vnt); vienkartines medicinines pirštinės (2 vnt); vienkartines apsaugines plėveles / pirmos pagalbos gaivinimo kaukes dirbtiniam kvėpavimui atlikti (2 vnt); vienkartinius šalčio maišelius (2 vnt); turniketus, skirtus stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti (2 vnt). Įsakymą atitinkančias pirmosios pagalbos vaistinėles galite įsigyti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *