Kaip atpažinti automobilio generatoriaus gedimą?

Joks automobilis negali veikti be elektros, kuri yra būtina tiek vidaus degimo variklių varomoms, tiek ir akumuliatoriais maitinamoms transporto priemonėms. Dėl šios priežasties, generatorius su starteriu bei degimo skirstytuvu vaidina labai svarbų vaidmenį. Be jų variklio darbas yra praktiškai neįmanomas. Pagrindinė generatoriaus funkcija automobilio sistemoje, kaip sufleruoja jo pavadinimas – generuoti elektros energiją ir perduoti ją akumuliatoriams, taip užtikrinant, jų pakrovimą. Esant bent kokiam šio prietaiso gedimui, greičiausiai kelionę teks užbaigti gerokai greičiau nei buvote numatę, jei išvis pavyks užvesti savo transporto priemonę.

Generatorius ir akumuliatorius tai lyg automobilio elektroninės sistemos širdis, nuo kurios priklauso visos transporto priemonės eksploatavimas. Be to, šie du elementai turi tiesioginę įtaką ir vienas kito darbui, ir neretai akumuliatoriaus gedimas gali privesti prie neigiamų pasekmių generatoriaus darbui ir atvirkščiai. Tam, kad taip neįvyktų, svarbu stebėti šių įrenginių darbą ir pastebėjus bet kokius įtartinus signalus, reaguoti, užkertant kelią rimtesniems gedimams.

Tar pagrindinių rodiklių, sufleruojančių apie generatoriaus darbo sutrikimus yra šie:

  • Dirbant varikliui pastoviai dega arba mirksi lemputė, signalizuojanti apie akumuliatoriaus išsikrovimą;
  • Greitai išsikraunantis akumuliatorius arba dažna jo perkrova;
  • Silpnai šviečiantys automobilio žibintai arba tylus signalas, esant įjungtam varikliui;
  • Iš generatoriaus sklindantys garsai (cypimas arba ūžimas);
  • Pastebimai besikeičiantis šviestuvų ryškumas padidinus apsukas. Tai gali būti leidžiama kai apsukos yra didinamos pereinant iš laisvos pavaros, tačiau įšilus, šviestuvų ryškumas neturėtų kisti.

Viena dažniausių problemų, susijusių su generatoriumi yra diržo atsipalaidavimas arba plyšimas. Tai tampa priežastimi to, jog generatorius nekrauna akumuliatoriaus ir pastarasis negali patenkinti visų automobilio sistemų elektros energijos poreikio.   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *