Automobilių kilimėliai, kada reikia keisti

Toks nekaltas dalykas kaip automobilių kilimėliai gali būti mirtinos avarijos priežastimi. Juk kartais perskaitote laikraščiuose, kad avariją padarė, nes supainiojo stabdžio pedalą su akseleratoriaus. Kaip supainiojo? Užmiršo, kuris yra kuris? Tai kodėl nesumaišė sankabos su stabdžiu? Tokiuose atvejuose greičiausiai kaltas susivėlęs kilimėlis, nors jis taip ir lieka neįvardijamas.

Norime atkreipti dėmesį, kad kilimėlius reikia keisti ne kas metus, o tada, kai jie pradeda rodyti susidėvėjimo ženklus. Jei važinėjate daug ir dažnai minkote pedalus, kilimėliai susidėvi kur kas greičiau. Beje, nesvarbu, ar jie guminiai ar tekstiliniai. Mažiausiai dėvisi bagažinės kilimėliai, tada apie juos šį kartą nekalbėsime.

Rekomenduojame keisti automobilio kilimėlius kai:

  • Kilimėlis pradeda lankstytis po pedalais. Tiesiog pastebite, kad kilimėlio banga palenda po pedalais ir tada juos sunku išspausti.
  • Kilimėlio kraštai ima irti. Tai galioja tekstiliniams kilimėliams. Pairę kraštai yra ir toliau, todėl batai gali susipainioti tuose skutuose ir tada lemiamu momentu gali kilti problemų valdyti automobilį. Vyrai juokiasi – mums taip nenutinka. Moterys vairuotojos kraipo galvas, nes tai gana pažįstama situacija, ypač, kai reikia važinėti avint aukštakulniais.
  • Kilimėlis apsisuka. Jei jau kilimėlis sukasi, tai gali susisukti taip, kad nebeišspausite pedalų visiškai.
  • Kilimėlyje prasitrina skylė. Tada kulnas gali užkliūti ir tai trukdys pedalų spaudinėjimui.
  • Kilimėlis nepadengia viso grindų ploto. Taip nutinka, kai įsigyjate kur prekybos centre universalų kilimėlį. O taip, jie pigesni, bet tikrai ne saugesni.
  • Kilimėlis pasidengia…pelėsiu. Taip gali nutikti po žiemos, kai tekstilinis kilimėlis būna sušalęs, vėliau atitirpsta, o automobilis statomas ant saulės greitai įšyla. Jūs nežinote, kokių parazitų atsinešate ant savo batų, todėl nieko nuostabaus, jei po kurio laiko pamatysite, kad kilimėlis supelijo.
  • Kilimėlis nenaujas, o parduodate savo automobilį. Pripažinkite, pirmas įsėdimas į jūsų dabartinį automobilį buvo jaudinantis. Nesvarbu, ar pirkote jį salone, ar turguje, ar pirmą kartą jį atvežė iš serviso – tikrai žiūrėjote, kas po kojomis. Ar norėtumėte, kad automobilį perkantis žmogus pamatytų nešvarų, patrintą kilimėlį, jei jis guminis, nutrintais guminiais protektoriais? Greičiausiai nelabai. Todėl keisti kilimėlius pardavinėjant automobilį – būtina. Nesuteikite pirkėjui progos derėtis ir mažinti kainą dėl švaros.
  • Kilimėlis smirdi. Tai būdinga visiems 5 kilimėliams – tiek vairuotojo, tiek 3 keleivių, tiek bagažinės. Jei kilimėlis dvokia, tvaikas laikosi visame automobilyje. O dvokimui priežasčių toli ieškoti nereikia – juk pado kiekvieną kartą netikrinate prieš atsisėsdami? Vaikai to nedaro beveik niekada, o įlipti į kokį gyvūnų „kaką“ gali bet kas…
  • Nusitrina guminio kilimėlio protektorius. Guminiai kilimėliai tuo ir ypatingi, kad turi tam tikrą raštą – protektorių. Jis neleidžia batams slidinėti, net kai šlapia, batai aplipę moliu, visas kilimėlis pasidengia ledu. Jei protektorius susidėvi, batai gali praslysti. Tekstiliniai kilimėliai tokio protektoriaus neturi, tad jiems tai nelabai aktualu.
  • Tiesiog nusibodo senas kilimėlis. Jei norite atnaujinti savo automobilį, pradėkite tai daryti nuo apsilankymo plovykloje ir cheminėje valykloje ir kilimėlių pakeitimo. Taip atrodys, kad jūsų automobilis yra naujas.

Vairuotojo kilimėlį keisti reikia kur kas dažniau, nei keleivio. Tekstiliniai kilimėliai keičiami dažniau, nei guminiai.

Mūsų patarimas – pritaikykite kilimėlį būtent savo automobiliui pagal markę. Venkite universalių, nes jie gali sukelti rimtą avariją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *