Ką reikia žinoti apie ELM 327?

„ELM Electronics“ kuria lustus, kuriuos naudoja ELM327 įrenginiai. Tačiau tos lustus gamina ir kitos įmonės, kurios juos integruoja į ELM327 adapterius, vadinamus ELM327 sąsajomis.

ELM327 sąsaja yra tarsi tiltas tarp automobilio borto kompiuterio (ECU) ir išorinių įrenginių, tokių kaip išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ar PC. Su šia sąsaja galima stebėti ECU informaciją realiu laiku, atlikti diagnostiką ir manipuliuoti klaidų kodais, kurie yra susiję su Check Engine indikatoriumi.

ELM327 skaitytuvas yra sukonstruotas iš trijų esminių komponentų:

  1. Lustas ELM327 – tai įrenginio širdis, kuri dirba 4 MHz dažniu. Šis lustas atsakingas už duomenų konvertavimą iš ECU į formatą, kurį lengvai supranta mūsų elektroniniai prietaisai.
  2. Elektros įtampos adapterių rinkinys leidžia ELM327 skaitytuvui atskirti automobilio sistemas pagal jų įtampos savybes. Pavyzdžiui, skaitytuvas gali nustatyti skirtumą tarp EVAP ir kuro sistemos, naudodamasis šiais adapteriais, kurie atspindi skirtingus protokolus, pavyzdžiui, CAN, K/L ar PWM/VPN.
  3. Kitas svarbus komponentas yra kompiuterio įtampos adapteriai, kurie padeda adapteriui pritaikyti savo elektros įtampos lygį prie prijungto kompiuterinio įrenginio. Dėl to ELM327 sąsaja gali be problemų bendrauti su kompiuteriu ar kitu įrenginiu.

Turėčiau pirkti ELM327 Bluetooth ar WiFi?


ELM327 OBD2 adapteriai suteikia vartotojams galimybę paprastai peržiūrėti savo transporto priemonės sistemas. Šie adapteriai gali būti trijų rūšių: Bluetooth, Wi-Fi ir USB.

Bluetooth ELM327 yra patogus dėl belaidžio ryšio tarp automobilio ir nuskaitymo įrenginio. Jie suteikia galimybę nuskaityti kodus ir perkelti duomenis be jokių laidų. Tačiau jie perduoda ribotą kiekį duomenų, todėl ryšio greitis nėra kritinis. Kai kurie Bluetooth modeliai gali būti nesuderinami su iOS įrenginiais, pavyzdžiui, BAFX modelis.

Todėl iOS naudotojams rekomenduojama rinktis:

  • Wi-Fi ELM327 modelius, tokius kaip BAFX wifi,
  • Arba naujausius Bluetooth 4.0 adapterius, kurie suderinami tiek su iOS, tiek su Android, pavyzdžiui, Veepeak BLE, Veepeak BLE+ ir Vgate iCar Pro 4.0.

USB ELM327 adapteriai siūlo sparčiausią ryšį, todėl yra geriausia pasirinkimas, jei reikia perduoti didelius duomenų kiekius arba naudoti pažangią OBD2 programinę įrangą ant Windows OS. Nors USB ryšys suteikia spartų duomenų perdavimą, ilgi kabeliai gali sulėtinti procesą. Optimalus kabelio ilgis yra iki 16 pėdų.

Kalbant apie patikimumą, USB adapteriai yra stabiliausi, nes jie nenaudoja belaidžio ryšio. Ši technologija taip pat yra labiausiai universali, tinka daugumai įrenginių. Tuo tarpu Wi-Fi ir Bluetooth gali būti linkę prie ryšio trūkumų dėl įvairių išorinių veiksnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *