Priemonės, kurios pavers vairavimą daug saugesniu ir patogesniu

Daug laiko prie vairo praleidžiantys vairuotojai puikiai žino, kad šiuolaikiniai prietaisai gali paversti kelionę gerokai saugesne ir patogesne. Yra daugybė automobiliams skirtų prietaisų, kurie gali gerokai palengvinti kelyje praleidžiamą laiką. Įvairūs įrenginiai gali atlikti pačias įvairiausias funkcijas – nuo išmaniojo telefono įkrovimo, iki akumuliatoriaus įkrovimo. Ir nors priklausomai nuo turimo automobilio, jums gali net neprireikti įmantrių gyvenimą palengvinančių prietaisų, vis dėlto ne kiekvienas vairuoja naujausio modelio prabangų automobilį, pasižymintį visomis technologinėmis naujovėmis. Taigi, daugeliui vairuotojų paprastai tenka savarankiškai gerinti savo vairavimo patirtį ir kokybę.

Šiame straipsnyje pateiksime jums ne vieną automobiliui būtiną įrenginį, kuris pavers jūsų kasdienį vairavimą daug saugesniu ir patogesniu.

Automobiliniai laikikliai telefonui

Sutikite, išmanusis telefonas daugeliui iš mūsų yra tapęs tikrų tikriausia būtinybe, be kurios negalime įsivaizduoti nei vienos akimirkos. Ne išimtis yra ir laikas, kurį praleidžiame už savo automobilio vairo. Tačiau visi puikiai suprantame, jog vairuoti savo rankose laikant telefoną draudžiama ir tai taip pat yra labai pavojinga. Dėl šios priežasties šiandien automobiliniai laikikliai tampa nepamainomomis priemonėmis, būtinomis kiekvienam vairuotojui.

Automobilinio laikiklio pagalba jūsų išmanusis telefonas visuomet bus saugioje vietoje ir bus lengvai pasiekiamas, pvz., kai reikės matyti kelionės maršrutą „Google“ žemėlapiuose ar atsiliepti į skambutį, naudojantis laisvų rankų įranga. Dabartinis automobilinių laikiklių asortimentas yra labai platus, todėl nesunkiai surasite tiek „iPhone“, tiek ir „Android“ išmaniesiems įrenginiams pritaikytus laikiklius.

Galinio vaizdo veidrodėlio kamera

Dauguma naujų automobilių jau turi standartinę galinę atsarginę kamerą, tačiau jei jūsų automobilis nėra naujausio modelio, galinio vaizdo veidrodėlio kamera beveik bet kurį senesnio modelio automobilį gali papildyti galimybe saugiai parkuotis, lengvai važiuoti atbulomis ar netgi HD formatu įrašyti, kas vyksta priešais jus ir už jūsų. Atsarginės kameros vaizdo įrašas rodomas galinio vaizdo veidrodėlyje, todėl jūsų akys galės būti sutelktos į kelią, kaip ir įprastai.

Automobilio akumuliatoriaus įkroviklis

Išsikrovęs automobilio akumuliatorius visuomet sukelia labai daug papildomų sunkumų, o ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai su išsikrovusiu akumuliatoriumi tenka susidurti vidury kelionės, kuomet aplink nėra jokių vairuotojų, galinčių jums pagelbėti. Laimei, tokias problemas šiandien galima išspręsti pasinaudojus nešiojamu automobilio akumuliatoriaus įkrovikliu, jo pagalba vos per kelias sekundes saugiai užvedant automobilį.

Automobilinis pakrovėjas

Pakrovejai automobiliams – tai dar vieni šiuolaikiniams vairuotojams labai svarbūs įrenginiai, kurių pagalba galima greitai ir paprastai įkrauti bet kurį išmanųjį prietaisą – nepaisant to, ar tai būtų jūsų išmanusis telefonas, ar planšetinis kompiuteris. Be to, jei dažnai naudojatės daugiau nei vienu išmaniuoju prietaisu, galite įsigyti automobilinį įkroviklį, turintį daugiau nei vieną USB prievadą. Kadangi pakrovėjai automobiliams pasižymi didele skirtingų modelių įvairove, galėsite nesunkiai išsirinkti jūsų automobiliui ir naudojamiems išmaniesiems įrenginiams optimaliausiai tinkančius įkroviklius.

Aklosios zonos veidrodėlis

Šis paprastas ir nebrangus šoninių veidrodėlių priedas suteikia plataus kampo vaizdą, kuris padidina saugumą kelyje ir padeda išvengti nelaimingų nutikimų. Paprastai šiuolaikiniai aklosios zonos veidrodėliai gali pasisukti 360 laipsnių kampu ir 20 laipsnių kampu pasvirti, kad išvengtumėte aklųjų zonų važiuojant, parkuojantis ir judant atbuline eiga.

Informacinis ekranas akių lygyje

Šis įtaisas ypač veiksmingas vairuotojams, kadangi jie negali blaškytis bandydami pamatyti, kas yra rodoma prietaisų skydelyje ar į rankas griebti savo išmanųjį telefoną. Informacinis ekranas būna įrengiamas priekinio stiklo apačioje – apytiksliai toje vietoje, kurioje yra vairuotojo akių lygis, todėl dėka šio prietaiso vairuotojui tampa lengviau susikoncentruoti į priekyje esantį kelią.

Informaciniame priekinio stiklo ekrane paprastai projektuojamas automobilio greitis, leistinas greitis greitkelyje, variklio sūkių dažnis, aušinimo skysčio temperatūra, degalų kiekis ir daug kitų duomenų. Kai kurie vairuotojai dažnai praranda budrumą ir nestebi saugiam vairavimui svarbių duomenų, todėl toks įrenginys gali tapti labai naudingu ir praktišku pasirinkimu. Be to, be pagrindinių charakteristikų, jo pagalba paprastai galima nustatyti ir muziką, priimti skambučius ir peržiūrėti pranešimus neatitraukiant dėmesio nuo kelio.

Padangų slėgio jutiklis

Malonu vairuoti ir suprasti, kad nepateksite į avariją. Šie jutikliai leidžia stebėti automobilio padangų slėgį ir spręsti problemas, kol dar nevėlu. Padangų slėgio jutiklio pagalba važiuodami galite nuolat stebėti situaciją ir tokiu būdu išvengti padangų sprogimo, sutaupyti daugiau degalų ir sumažinti padangų nusidėvėjimą. Tai patikimas prietaisas, kuris praneš jums apie bet kokias komplikacijas.

Padangų pripūtimo įrenginys

Padangų pripūtimo įrenginys yra daugiau nei tik oro kompresorius. Šiuolaikiniai modeliai paprastai turi daug naudingų funkcijų. Viena iš jų – galimybė nustatyti norimą slėgio lygį, todėl nebereikia nerimauti dėl per didelio ar mažo slėgio padangose. Be to, rinkoje galima rasti ir įrenginių, kurie pasižymi labai tyliu veikimu, greitu pripūtimu ir ilgesniu tarnavimo laiku. Kai kurie šiuolaikiniai padangų pripūtimo įrenginiai pasižymi labai didele galia ir leidžia padangas pripūsti vos per kelias minutes. Todėl visuomet naudinga savo automobilyje turėti tokį įrenginį, padedantį bet kuriuo metu greitai ir lengvai pripūsti automobilio padangas.

Transporto priemonės GPS seklys

Jūsų automobiliu gali naudotis ne vienas jūsų šeimos narys, tačiau net jei jūs esate vienintelis automobilį vairuojantis žmogus, GPS seklys gali tapti labai veiksmingu pagalbininku, kuris kelionėse jums suteiktų daugiau saugumo. Šiuolaikiniai GPS sekliai yra labai išmanūs. Daugumoje jų yra įmontuota palydovinė GPS technologija kartu su „Google” žemėlapių paslaugomis, padedanti akimirksniu nustatyti bet kokios transporto priemonės buvimo vietą.

Kai kurie GPS sekliai kartografuoja buvimo vietą ir kas kelias sekundes siunčia atnaujintus duomenis bei praneša apie esamus automobilio buvimo vietos duomenis. Jie naudoja palydovinį ryšį, kad nustatytų buvimo vietą, ir pasitelkia mobiliųjų duomenų ryšį, kad perduotų buvimo vietos atnaujinimus sekimo platformai. Prisijungus prie buvimo vietos duomenų platformos, galima stebėti savo sekamos transporto priemonės buvimo vietą. Be to, galima nustatyti, kad prietaisas siųstų SMS žinutes arba el. laiškus, kai transporto priemonės buvimo vieta pasikeičia.

Taigi, tokio transporto priemonės GPS seklio pagalba galima užtikrinti tiek paties automobilio, tiek ir jį vairuojančio žmogaus saugumą. Pavyzdžiui, jei jūs vykstate į užsienio šalį, galite pasitelkti GPS seklį ir nurodyti, kad informaciją apie jūsų transporto priemonės buvimo vietą reguliariai gautų jūsų šeimos nariai, tokiu būdu visuomet žinodami, kur jūs esate, o ištikus nelaimei, operatyviau atsiunčiant pagalbą. Taip pat šiuolaikiniai GPS sekliai gali būti sukonfigūruoti taip, kad patys iškviestų policiją arba paskambintų kitiems vartotojo nurodytiems kontaktiniams asmenims, jei kiltų avarinė situacija.

Pabaigai

Pasirinkus aukščiau išvardintus įrenginius galite gerokai pagerinti savo vairavimo sąlygas, jei daug laiko praleidžiate kelyje. Tokios šiuolaikinės priemonės taip pat gali reikšmingai padidinti komfortą, suteikti daugiau saugumo ir paversti keliones sklandesnėmis ir malonesnėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *