Pradedant smulkų naudotų automobilių verslą

Net ir nedidelės naudotų automobilių prekybos įmonės turėjimas reiškia kur kas daugiau nei tik pastatyti kelis automobilius aikštelėje ir laukti, kol atsiras klientų. Reikia išmanyti automobilius, žinoti jų savybes ir skirtumus, žinoti konkurencingas panašių automobilių modelių kainas ir organizuoti transporto priemonių įsigijimo sandorius. Todėl prieš pradėdami smulkų naudotų automobilių verslą turėsite išspręsti daugybę svarbių užduočių.

Rinkos supratimas

Kaip įmanoma geriau ištirkite vietos rinką. Pasikalbėkite su automobilių pardavėjais ir automobilių remonto dirbtuvių savininkais, rinkdami informaciją apie prekybą automobiliais. Taip pat turite išsiaiškinti, kokių modelių automobilių parduodama daugiausia. Patariama atlikti rinkos tyrimą ir surinkti kuo daugiau informacijos apie naujausias tendencijas, paklausius automobilių modelius, kitų rinkos dalyvių nustatytas kainas, konkurencijos lygį ir pan. Ši informacija padės jums nustatyti esamas naudotų automobilių rinkos spragas ir atitinkamai planuoti savo būsimą verslą.

Verslo plano sudarymas

Prieš pradedant savo verslą, svarbu parengti verslo planą. Verslo plane turėtų būti pateikta jūsų pramonės šakos ir vietos rinkos analizė, taip pat numatoma finansinė grąža, įskaitant tai, kada tikitės, kad jūsų verslas atsipirks.

Verslo planas turi kelis tikslus: verslo idėjų išdėstymas popieriuje gali padėti jums nustatyti formuojamo plano iššūkius ir trūkumus. Be to, atlikę finansines prognozes, galite nustatyti, ar jūsų pajamų modelis yra įgyvendinamas. Taip pat turėtumėte žinoti, kad investuotojai ir kreditoriai, prieš nuspręsdami su jumis bendradarbiauti, norės pamatyti verslo planą. Kokybiškas verslo planas gali padėti užsitikrinti reikiamą finansavimą.

Kreipimasis dėl finansavimo

Jei neturite pinigų, reikalingų verslui pradėti, turėsite kreiptis dėl finansavimo. Yra kelios finansavimo galimybės, įskaitant paskolas ir investuotojų paiešką.

Prieš kreipiantis dėl finansavimo, svarbu įsitikinti, kad jūsų pačių finansai yra tvarkingi. Kreditoriai ir investuotojai norės patikrinti jūsų asmeninį kredito reitingą, todėl turite būti tikri, kad jūsų kredito istorija yra tvarkinga ir kredito ataskaitose nėra įsivėlusių klaidų. Jei jūsų kredito reitingas yra žemas, prieš ieškodami verslo finansavimo galimybių imkitės reikiamų priemonių turimoms skoloms padengti, kartu pagerinant ir kredito reitingą.

Veiklos vykdymo vietos pasirinkimas

Pasirinkite matomą vietą, į kurią būtų lengva patekti iš pagrindinių kelių. Įsitikinkite, kad jūsų apylinkėse yra pakankamai automobilių stovėjimo aikštelių tiek jūsų, tiek ir jūsų potencialių klientų transporto priemonėms. Prieš įsipareigodami sudaryti nuomos sutartį dėl pasirinktos automobiliams statyti skirtos aikštelės, turėtumėte būti visiškai tikri, kad tokia vieta jūsų verslui bus tinkama.

Naudotų automobilių pirkimas

Naudotų automobilių pardavimo versle yra du svarbiausi veiksniai. Vienas iš jų yra tai, iš kur gausite naudotus automobilius, o kitas – pirkėjai, kurie jūsų turimus automobilius įsigys. Taigi, labai svarbu sukurti veiksmingą naudotų automobilių paieškos tinklą, tokiu būdu užtikrinant, kad visuomet turėsite galimybę rinktis iš jus dominančių naudotų automobilių asortimento.

Jei naudotus automobilius jūs nuspręsite importuoti iš trečiųjų šalių, tuomet turite nepamiršti, kad bus reikalingas ir automobilių išmuitinimas (plačiau apie tai skaitykite – https://deklarantai.lt/automobiliu-ismuitinimas/) dėl galimybės transporto priemones registruoti Lietuvoje. Kadangi transporto priemonių importui taikomi skirtingi muito tarifai, svarbu parinkti teisingus prekių kodus ir būti tikriems, kad mokesčių nepermokate. Todėl naudinga kreiptis į muitinės tarpininkus, kurie už jus pasirūpintų automobilių išmuitinimo procedūromis.

Naudotų automobilių prekybos verslo pradžios išlaidos

Apskaičiuokite savo veiklos pradžios išlaidas. Jums reikės pinigų transporto priemonių įsigijimui ir apyvartinių lėšų bent 12 mėnesių. Jei neturite pakankamai asmeninių lėšų, kurias galėtumėte skirti naudotų automobilių prekybos verslo pradžiai, kreipkitės į kreditorius ir pasiteiraukite, kokias sąlygas jie jums galėtų pasiūlyti.

Personalo samdymas

Jei pats esate automobilių mechanikas, jums gali nereikėti samdyti automechaniko, kad galėtumėte lengviau pradėti naudotų automobilių prekybos verslą. Tačiau jei neturite automechaniko patirties, tuomet tokio specialisto jums neabejotinai reikės. Jums reikia, kad kas nors patikrintų perkamus ar parduodamus automobilius. Be to, patyręs automechanikas gali padėti jums nustatyti tinkamą automobilių pirkimo ir pardavimo kainą. Žinoma, jums taip pat reikės ir papildomo personalo, pvz., buhalterio ir pardavėjų.

Rinkodaros plano sukūrimas

Kaip planuojate pritraukti naujų klientų savo automobilių pardavimo verslui? Galbūt norėsite pasamdyti rinkodaros specialistą, kuris dirbtų jūsų įmonėje, arba sudaryti sutartį su rinkodaros paslaugų įmone. Taip pat reikėtų nepamiršti ir apie interneto svetainės kūrimą bei naudojimąsi socialinės žiniasklaidos priemonėmis. Pasirūpinus pirminėmis rinkodaros priemonėmis, jums reikės investuoti į fizinę ir skaitmeninę reklamą, kurios pagalba pasiektumėte savo tikslinę auditoriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *