Pagrindiniai dyzelinio variklio privalumai

Kompanijos „Cummins“ varikliai yra bene vieni garsiausių visame pasaulyje. Tai dyzelinius variklius gaminanti įmonė, kuri pasižymi ir kitomis kokybiškomis detalėmis – Cummins variklių atsarginės dalys puikiai žinomos itin plačioje rinkoje. Visgi, net ir tokioms puikioms įmonėms siūlant savo paslaugas – daugelis asmenų verčiau renkasi benzininius variklius. Tačiau dyzelio nuvertinti tikrai nereikėtų, mat yra daugybė priežasčių, dėl kurių vertėtų jį pasirinkti. Tad, kokie yra pagrindiniai dyzelinį variklį turinčios transporto priemonės privalumai?

Patikimi ir ilgaamžiai varikliai

 Dyzeliniai varikliai įprastai veikia mažesniu apsisukimų per minutę greičiu, negu benzininiai. Neretai šie turi storesnes cilindrų sieneles, yra gerokai tvirtesni. Dėl šios priežasties, dyzeliniai varikliai dėvisi ne taip greitai, o toks automobilis tarnauja gerokai ilgiau. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios turėtumėte svarstyti dyzelinį variklį turintį automobilį.

Ekonomikos bei ekologijos aspektai

Dyzelinis automobilis yra naudingas tiek ekonominiu, tiek ekologišku požiūriu. Pradėkime nuo to, jog dyzelinė transporto priemonė sudegina net 15 procentų mažiau kuro, nei benzininis automobilis. Be to, vairuodami dyzelinę mašiną mažiau mokėsite už kurą. Tačiau nepamirškime ir ekologinio aspekto – nors dyzeliniai automobiliai taip pat yra ganėtinai taršūs, lyginant juos su benzininį variklį turinčia transporto priemone – šie vis tiek nugalėtų mažesnės taršos dvikovą. Taigi, jeigu norite sutaupyti ir už kurą mokėti mažiau arba siekiate bent minimaliai prisidėti prie užterštumo mažinimo – dyzelinis variklis yra išties geresnis pasirinkimas.

Dyzelinių variklių eksploatavimo ypatumai

Norėdami tinkamai prižiūrėti dyzelinį variklį turinčią priemonę, atkreipkite dėmesį į tam tikrus dalykus. Pradėkime nuo to, jog reikėtų visuomet atsižvelgti į kuro kokybę. Nepamirškite dėmesio kreipti ir į aplinkos temperatūrą, mat dyzelino sudėtyje gausu parafino, kuris žiemą gali sustingti. Atminkite važinėti ir užmiestyje, mat taip geriau sudeginsite įvairius susikaupusius suodžius. Taipogi, visuomet laiku pakeiskite kuro filtrą ir nedelskite per ilgai, jog nesugadintumėte transporto priemonės. Svarbiausia – iš vietos visuomet judėkite kuo tolygiau, kitu atveju, galite pažeisti slankiuosius turbinos guolius bei apgadinti savo mylimą automobilį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *