Lietuvoje populiarėja elektromobiliai: kodėl verta persėsti į juos?

white car charging
Photo by Rathaphon Nanthapreecha on Pexels.com

Vis daugiau vairuotojų Lietuvoje susidomi galimybe vairuoti elektromobilį. Skaičiuojama, kad per pastaruosius metus elektromobilių kiekis Lietuvoje padidėjo du kartu. Susisiekimo ministerijos duomenimis, 2021 m. rudens duomenimis, Lietuvoje iš viso registruota beveik 4000 elektromobilių. Su kiekvienais metais elektromobiliai tampa vis patrauklesne transporto priemone mūsų šalies vairuotojams. Tai lemia kelios svarbios priežastys.

Ekonomiški, bet galingi

Tai viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios vis daugiau vairuotoju susidomi galimybe įsigyti elektromobilį. Visam pasauliui ieškant sprendimų, kaip mažinti oro taršą, elektra varomas automobilis yra geras sprendimas, lengvai prieinamas paprastiems gyventojams. Vis daugiau žmonių atsisako benzininių ir dyzelinių variklių, kurie teršia mūsų aplinką. Be to, elektromobiliai patiks tiems vairuotojams, kurie mėgsta gerai važiuojančius automobilius. Elektriniai automobiliai, laikomi netaršia transporto priemone, kartu yra daug galingesni ir greičiau įsibėgėja. Tad tokia transporto priemone važiuoti kelyje tikrai smagu.

Be papildomo registracijos mokesčio

Prieš kelis metus Lietuvoje atsiradus taršos mokesčiui, daugelis vairuotojų, pirkdami automobilį, skaičiuoja, kiek reikės sumokėti mokesčio. Jis gali siekti nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų, o kai kuriais atvejais ir dar daugiau. Perkant elektromobilį, šis mokestis nėra taikomas. Todėl sutaupote išlaidų, kurias reikia padengti, kai įsigyjamas automobilis, jis registruojamas ir tvarkomi kiti svarbūs dokumentai. Be to, juk Jums daugiau niekuomet nebereikės mokėti už kurą.

O taip pat Lietuvoje ne pirmus metus taikoma programa, kuri skatina įsigyti elektromobilį. Jos esmės – kiekvienas, elektromobilį įsigijęs vairuotojas gali gauti finansinę kompensaciją ir taip sutaupyti išlaidų, skirtų automobilių įsigijimui. Kiekvienais metais šiai programai skiriamos lėšos, kurios išdalijamos gyventojams, atitinkantiems keliamus reikalavimus.

Pakraunami mieste ir namuose

Elektromobiliai yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kurie mėgsta patogumą. Jeigu atsibosta stovėti eilėse prie kuro kolonėlių, tai žinokite, jog vairuojant elektromobilį, to patirti daugiau nebereikės. Elektromobilis kraunamas specialiose kolonėlėse, kurių Lietuvoje su kiekvienais metais tik daugėja. Pavyzdžiui, automobilį galite nemokamai pasikrauti prekybos centro aikštelėje, kol apsipirkinėjate, ir nereikės eikvoti namų elektros energijos. Tokių vietų jau lengva rasti ne tik didžiuosiuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Dažniausiai prie jų nebūna jokios eilės.

O jeigu norite dar daugiau patogumo, elektromobilį galite krauti tiesiog namuose. Grįžus į namus, galite įjungti krautis automobilį ir kitą kartą, kai prireiks važiuoti, jis jau bus pasirengęs. Patogu ir nekelia jokių papildomų rūpesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *