
Turbinos gedimai yra viena tų priežasčių, dėl kurios yra kreipiamasi į kvalifikuotus automobilių specialistus. Jei turbinos remontas yra atliekamas nekokybiškai, tenka susidurti su įvairiais automobilio darbo nesklandumais, todėl svarbu išsiaiškinti, kokie yra pagrindiniai turbinos priežiūros principai, kokių gedimo požymių vertėtų neignoruoti, ir, žinoma, kaip tinkamai atlikti remontą.
Kaip užtikrinti tinkamą turbinos priežiūrą?
Turbina yra labai svarbi automobilio dalis, todėl jos priežiūrai vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Jei vadovausitės šiais svarbiausiais principais, tikėtina, kad turbina ilgiau džiugins sklandžiu darbu:
- Nepamirškite laiku pakeisti alyvą ir filtrus: alyva padeda sumažinti turbinos komponentų trintį, o oro filtras apsaugo turbiną nuo nešvarumų. Būtina atkreipti dėmesį į gamintojo nurodytus intervalus, kaip dažnai turėtumėte keisti alyvą ir filtrus, nes tai padės išvengti pernelyg greito įvairių automobilio dalių dėvėjimosi ir palaikys puikią transporto priemonės techninę būklę.
- Prieš kelionę pašildykite variklį: pašildytas variklis užtikrins geresnį turbinos ir kitų variklio komponentų sutepimą ir prailgins jos tarnavimo trukmę.
- Po kelionės leiskite turbinai atvėsti: po kelionės turbina tampa smarkiai įkaitusi, o karštis gali pradėti deginti turbinoje likusį tepalą (būtent todėl ant turbinos ima kauptis anglies apnašos ir po kurio laiko turi būti atliekamas turbinos remontas).
- Venkite neprofesionalių variklio modifikacijų: nekokybiškai atliktos modifikacijos gali padidinti turbinos temperatūrą bei darbinį slėgį, todėl gedimų rizika taps didesnė. Jei norite galingesnio transporto priemonės variklio, vertėtų kreiptis į profesionalus ir pasirinkti sertifikuotą automobilių servisą.
Kokie požymiai išduoda, kad reikalingas turbinos remontas?
Jei pastebėjote vieną šių požymių, vertėtų pasirūpinti profesionaliu turbinos remontu:
- Sumažėjo automobilio trauka: tai – vienas dažniausių požymių, išduodančių, kad sugedo turbokompresorius. Vis dėlto, automobilio traukos sumažėjimą gali lemti ir daugybė kitų priežasčių, todėl dėl šios problemos vertėtų pasitarti su profesionalais.
- Automobilis ėmė skleisti keistus garsus: dažniausiai apie turbinos gedimus įspėja garsas, primenantis švilpimą (jį dažniausiai sukelia per sutrūkinėjusią tarpinę besiskverbiančios dujos ar oras).
- Padidėjo automobilio dūmingumas: apie turbinos remonto poreikį gali išduoti melsvos arba pilkšvos spalvos dūmai, susidarantys automobilio alyvai patekus į išmetimo sistemą. Taip gali nutikti ne vien tik dėl turbinos gedimo, bet taip pat ir dėl padidėjusio vožtuvų sandariklių pralaidumo, netinkamo klampumo alyvos ar dėl susidėvėjusio stūmoklio.
- Įsižiebė įspėjamoji variklio lemputė: nors ir nėra nurodoma, kas sukėlė šią problemą, tačiau atliktus profesionalią transporto apžiūrą galima išsiaiškinti, ar reikalingas turbinos remontas, ar turi būti atliekamas kitų gedimų pašalinimas.
Ar turbinos remontas gali būti atliekamas savarankiškai?
Kartais ryžtamasi turbinos remontą atlikti savarankiškai – tokį sprendimą dažniausiai lemia noras sutaupyti pinigų. Jei neturite tam tikrų žinių ir įgūdžių, rezultatas gali būti anaiptol ne toks, kokio norėtumėte. Nereikėtų pamiršti, kad turbinos remontas yra vienas sudėtingiausių gedimų pašalinimų, be to, tam reikia specialios ir itin tikslios įrangos: turbina per minutę atlieka apie šimtą tūkstančių apsisukimų, todėl ji jautriai reaguoja net ir į patį mažiausią disbalansą. Jei siekiate, kad remonto darbai būtų atliekami tikrai kokybiškai ir greitu metu dėl to netektų sukti galvos, vertėtų kreiptis pagalbos į kvalifikuotus meistrus.
Kokie gali būti atliekami atliekami turbinos remonto darbai?
Turbinos gedimai gali būti labai įvairūs, todėl naudinga apžvelgti, kokie remonto darbai atliekami dažniausiai:
- Turbinų balansavimas: atliekant šį darbą yra naudojama profesionali šiuolaikiška balansavimo įranga. Turbinų balansavimas yra atliekamas atsižvelgiant į joms būdingas sukimosi charakteristikas.
- Traukos problemų diagnostika ir problemų pašalinimas: dažniausiai sugenda ne tik pačios turbinos, bet taip pat ir kiti transporto priemonės elementai. Būtent todėl į gedimų pašalinimą turi būti žvelgiama kompleksiškai ir atliekamas ne tik turbinos remontas, bet taip pat pašalinami ir kiti gedimai.
- Kiti darbai: taip pat gali būti atliekama naudotų turbinų pralaidumo tepalui patikra, atliekama įsiurbimo bei EGR sistemų diagnostika, turbinos keitimas, ir t.t.
Kiek kainuoja turbinos remontas?
Įprastai turbinos remonto kaina svyruoja nuo šimto iki kelių šimtų eurų, tačiau nepamirškite, kad kaina neturėtų būti pagrindinis veiksnys, lemiantis automobilio serviso pasirinkimą. Nors mažesnės kainos vilioja daugumą automobilių savininkų, tačiau nepamirškite, kad kokybę visada turėtumėte laikyti prioritetu. Kartais kiek brangesnis turbinos remontas gali padėti išvengti pakartotinų problemų, su kuriomis tektų susidurti nekokybiškai atlikus gedimų pašalinimą.
Kas geriau – restauruota ar nauja turbina?
Jei bus atliekamas turbinos keitimas, gali kilti klausimas, kokią turbiną pasirinkti – naują ar restauruotą. Pastaroji pasirinkimo galimybė gali atrodyti kaip tikrai labai viliojanti, nes restauruotos turbinos kaina gali būti net keletą kartų mažesnė. Įprastai nauja turbina yra ilgaamžiškesnė, tačiau profesionaliai restauruota turbina taip pat gali tinkamai funkcionuoti. Jei jums sunku apsispręsti, pasitarkite su patyrusiu automobilių meistru, ir kartu galėsite atrasti geriausiai jūsų lūkesčius ir finansines galimybes atitinkantį sprendimą.
Ką daryti, kad ateityje netektų susidurti su turbinos problemomis?
Atlikus turbinos remontą būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kad greitu metu netektų vėl šalinti tos pačios problemos:
- Pasirūpinkite tinkama turbinos priežiūra: kaip jau minėta anksčiau, būtina pakankamai dažnai keisti alyvą ir filtrus, pašildyti variklį prieš kelionę ir jį atvėsinti po kelionės, ir, žinoma, vengti neprofesionalių variklio modifikacijų.
- Reguliariai atlikite automobilio diagnostiką.
- Atsiradus tam tikriems gedimams kreipkitės į kvalifikuotus meistrus, kurie pasirūpins profesionaliu gedimų pašalinimu ir atliktiems darbams suteiks garantiją.
- Kodėl kartais vos po kelių mėnesių turbinos remontas gali būti atliekamas pakartotinai? Taip gali nutikti ne tik dėl nekokybiško turbinos remonto, bet taip pat ir dėl to, kad nebuvo rasta tikroji gedimo priežastis. Svarbu žinoti, kad turbina negenda savaime – tai yra kito automobilio gedimo pasekmė. Jei siekiate, kad turbina tarnautų kuo ilgiau, būtina reguliariai atlikti detalią transporto priemonės diagnostiką ir laiku rasti tikrąją gedimo priežastį.
Kodėl verta kreiptis į Čapkausko automobilių servisą?
Ramūno Čapkausko, tituluoto automobilių sporto meistro ir daugkartinio čempiono, automobilių servise bus atliekama profesionali jūsų transporto priemonės patikra ir atliekamas kokybiškas remontas. Daugiau nei dešimtmetį veikiančiame servise atliekami visi transporto priemonių remonto darbai – pradedant perdegusių žibintų lempučių pakeitimu, ir baigiant variklio remontu. Jei jus domina turbinos remontas ar kiti automobilio priežiūros darbai, užsakyti pageidaujamas paslaugas galėsite vos per kelias akimirkas: tereikės internetinėje svetainėje pasirinkti pageidaujamą paslaugą, pridėti komentarą ir sulaukti skambučio. Galite būti tikri, kad visi transporto priemonės remonto darbai bus atliekami greitai ir kokybiškai. Atlikus turbinų remontą suteikiama 6 mėnesių garantija.
Turbinos remontas – specialistų rūpestis
Kiekvienas mūsų turėtų atlikti tai, ką moka geriausiai: jei nesate užtikrintas, kad jums pavyks tinkamai atlikti turbinos remontą, tikrai neverta eksperimentuoti. Deja, kartais per didelis pasitikėjimas savimi ir patirties trūkumas gali lemti dar didesnius automobilio gedimus, todėl pastebėjus tam tikrus turbinos darbo nesklandumus vertėtų kreiptis į patyrusius meistrus. Autoservise bus atlikta profesionali diagnostika ir netrukus bus galima imtis tam tikrų gedimų pašalinimų – atliekamas turbinos remontas ar kiti reikiami darbai.