Kada reikalingas sunkvežimių stiklų remontas?

Automobilių stiklai – labai svarbi transporto priemonės dalis. Automobilio stiklai yra atsakingi ne tik už vairuotojo matomumą, bet ir saugumą. Todėl labai svarbu tinkamai juos prižiūrėti ir laiku remontuoti bei keisti. Tačiau ne visi vairuotojai skuba kreiptis dėl stiklų remonto ar keitimo. Nes ne visi žino, kad labai dažnai stiklui įtrūkus ar atsiradus įdaužai, sunkvežimių stiklų remontas gali visiškai išspręsti problemą be stiklo keitimo.

Kada reikėtų sunerimti?

Stiklo įdaužos atsiranda dažnai ir tai gali nutikti net Jums nepastebėjus. Pavyzdžiui, kai važiuojate nelygiu keliu, kuriame daug žvyro ar akmenukų, pakilęs akmenukas gali pataikyti į stiklą ir palikti jame įdaužą. Taip gali nutikti ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir sunkvežimiams. Tokia įdauža sunkiai transporto priemonei yra netgi pavojingesnė, nes netaisoma ilgainiui ji gali išsiplėsti ir galiausiai prireiks keisti visą stiklą.

Taip pat pasitaiko atvejų, kai įdauža atsiranda dėl neatsargaus elgesio su stiklais arba dėl daiktų, vežamų kabinoje. Pavyzdžiui, kai koks nors salone vežamas daiktas atsitrenkė į stiklą. Tokiu atveju gali atsirasti stiklo įtrūkimas, kuriam sutaisyti bus reikalingas sunkvežimių stiklų remontas.

Jeigu stikle yra nedidelė įdauža, geriausia iš karto kreiptis dėl remonto ir ilgai nelaukti. Nes ją sutaisyti bus nesudėtinga, neužtruks ilgai ir kainuos nebrangiai. Įdauža yra užpildoma specialiais permatomais klijais ir nupoliruojama. Tad stikle nelieka jokių žymių ir jis yra vėl saugus.

Kada remonto neužtenka?

Labai dažnai vairuotojai nesivargina užtaisyti atsiradusių įdaužų ir taip rizikuoja savo saugumu. Jeigu įdauža yra sunkvežimio stikle, baiminamasi, kad tokio stiklo keitimas brangiai kainuos. Nors laiku susirūpinus pakaktų tik remonto. Tačiau jeigu važinėjate su įdauža ilgai, galiausiai ji ima didėti. Be to, ji gali išsiplėsti taip, kad bus sudėtinga matyti per stiklą. Vairuojant sunkiasvorį transportą tai nutinka daug greičiau nei važiuojant lengvuoju automobiliu. Tuomet sunkvežimių stiklų remontas jau nepadės. Kai įdauža didelė, sprendimas yra tik vienas – reikalingas sunkvežimio stiklo keitimas. Sunkvežimių automobilių stiklai yra keičiami taip pat kaip ir lengvųjų transporto priemonių, tačiau dažnai kainuoja brangiau.

Kaip prižiūrėti stiklus?

Kad stiklai netrūkinėtų ir atliktų savo funkciją, reikia skirti dėmesio jų priežiūrai. Pirmiausia, juos reikia reguliariai valyti ir tai turi būti daroma su specialiomis priemonėmis bei įrankiais. Reikėtų vengti valyti stiklus su kietais paviršiais, ypač – žiemos metu, kai norisi greitai nuvalyti ledą, o specialių priemonių tam nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *