Ką atskleidžia automobilio VIN patikra

Ieškantiems naudotos transporto priemonės, automobilio patikra pagal VIN nemokamai gali suteikti labai daug naudingos ir aktualios informacijos, kurios dėka išvengiama brangiai kainuojančių ir daug problemų sukeliančių klaidų. Todėl labai svarbu žinoti, ką kiekvienam iš jūsų gali atskleisti automobilio VIN patikra.

Su kokiomis problemomis galima susidurti neatlikus VIN patikros?

 • Įsigyjama transporto priemonė, kuri buvo pavogta.
 • Įsigyjama transporto priemonė su kėbulo pažeidimais, kurie prieš parduodant buvo nudažyti, tokiu būdu nuo pirkėjo siekiant nuslėpti po autoįvykių atsiradusius kėbulo pažeidimus.
 • Įsigyjama transporto priemonė su sugadintu varikliu ar kitomis dalimis. Tai nulemia papildomas išlaidas ir sukelia daug problemų.
 • Įsigyjama transporto priemonė su atsukta rida.

Ir tai nėra vienintelės problemos, su kuriomis galima susidurti, jei prieš perkant automobilį nėra atliekama VIN patikra.

Kas yra transporto priemonės VIN numeris?

VIN – tai kiekvienos transporto priemonės unikalus identifikacinis 17 simbolių kodas. Tai lyg transporto priemonės asmens kodas. Jo dėka galima sužinoti konkrečios transporto priemonės istoriją.

Kokių bėdų galima išvengti pasinaudojus VIN patikra?

 • Išvengiama atsuktos ridos: Naudodami VIN kodą galite nustatyti, ar ankstesnieji transporto priemonės savininkai arba dabartinis pardavėjas nesuklastojo ridos. Atliktos VIN patikros ataskaitoje atsispindės visa ridos istorija.
 • Žinoma tiksli autoįvykių istorija: Po autoįvykių automobiliai gali būti parduodami kaip nepriekaištingos būklės ir lyg niekuomet iki tol nebūtų patekę į jokias avarijas. Tokiu atveju pastebėti egzistuojančius pakitimus gali tik labai patyrę transporto priemonių specialistai. Tačiau, laimei, apie visą tai galima sužinoti atlikus VIN patikrą. Tai atskleis automobilio istoriją ir parodys ar automobilis anksčiau buvo patekęs į kokį nors eismo įvykį.
 • Apsisaugoma nuo vogto automobilio įsigijimo: VIN taip pat atskleidžia, ar anksčiau buvo pranešta apie transporto priemonės vagystę. Tokiu būdu jums nebereikės nerimauti, kad įsigysite vogtą transporto priemonę.
 • Sužinoma tiksli komplektacija ir dalys: Atliekant VIN patikrą, ataskaitoje bus pateikiama tiksli informacija apie konkrečių dalių serijos numerius, komplektaciją ir kt. Todėl jei pardavėjas sieks suklastoti tokią informaciją ar bus pakeitęs originalias dalis, jūs tai iš anksto žinosite.

Į kokius klausimus padeda atsakyti VIN numeris?

 • Ar transporto priemonė buvo vogta? Tikrasis automobilio savininkas visuomet paaiškėja atlikus VIN patikrą, todėl tokiu būdu galima sužinoti ar automobilis yra vogtas. Ataskaitoje bus saugomi visų transporto priemonės savininkų įrašai, pradedant pirmuoju ir baigiant paskutiniuoju savininku.
 • Kiek kilometrų yra įveikęs automobilis? Jei automobilio odometras buvo suklastotas, tai sužinosite pasinaudoję VIN kodu, nes patikros rezultatai parodys tikrąją automobilio ridą ir jos pokyčius bėgant metams.
 • Ar automobilis turi kokių nors pažeidimų? Kai kurie žmonės perdažo transporto priemonę, kad paslėptų bet kokius įbrėžimus, buvusių autoįvykių žymes ar apgadinimus. Tačiau po atliktos VIN patikros galima sužinoti ar automobilis turi kokių nors pažeidimų.
 • Kokiais metais buvo pagamintas automobilis? Patikrinę VIN kodą sužinosite tikslų transporto priemonės modelį ir jo pagaminimo metus.
 • Koks yra oro pagalvės tipas? VIN patikra gali padėti nustatyti ir oro pagalvės tipą. Taigi, jei matote, kad oro pagalvė nebėra tokia, kokia yra nurodyta ataskaitoje, automobilis turėjo būti patekęs į avariją, dėl kurios išsiskleidė originali oro pagalvė.
 • Ar automobilis buvo naudojamas vykdant komercinę veiklą? Kartais automobiliai, kurie iki tol buvo naudojami komercinės veiklos vykdymui, parduodami kaip asmeniniai, tokiu būdu siekiant, kad pirkėjas patikėtų, jog automobilio rida yra nedidelė ir transporto priemonė nėra nusidėvėjusi.
 • Kaip automobilis atrodė anksčiau? Transporto priemonės pardavėjas negali nuslėpti tikrosios automobilio išvaizdos, nes į VIN patikros ataskaitą būna įtrauktos ir originalios automobilio nuotraukos.

Atlikus automobilio VIN patikrą, jūs taip pat galite gauti ir gerokai daugiau atsakymų į jums iškilusius klausimus. Todėl jei nusprendėte imtis naudotos transporto priemonės paieškų, šio proceso metu nepamirškite pasinaudoję VIN numeriu išsiaiškinti jus dominančio automobilio istoriją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *