Įkrovimo laidai ir kaip pasirinkti tinkamiausią variantą?

traffic industry charging car
Photo by Kindel Media on Pexels.com

Dažniausiai šie elektromobiliams krauti skirti gaminiai yra skirstomi į du variantas. Iš kurių vienas bus tinkamas Europoje gaminamiems elektromobiliams. O kitas bus pritaikytas amerikietiškiems arba Japonijoje pagamintiems automobiliams. Būtent pastarasis variantas būtų pirmojo tipo laidas. O europietiškiems modeliams yra pritaikytas antrasis tipas. Taigi, pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į automobilio ypatybes ir netgi jo kilmės šalį. Aišku, tai dar priklausys ir nuo to, kokios bus įkrovimo stotelės, ir kokia elektros srovė iš jų atkeliaus. Bet net ir šioje vietoje reikėtų atkreipti dėmesį ar turima transporto priemonė gali būti įkraunama skirtingomis elektros srovėmis, ar jai tiks kažkuri viena.

Kodėl svarbi ne tik jungtis, bet ir ilgis?

Gali pasirodyti, jog renkantis, kokie turėtų būti įkrovimo laidai, svarbiausias aspektas bus jų tipas bei perduodama srovė. Tačiau yra ir daugiau aspektų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Kadangi kai kuriais atvejais įkrovimo stotelės gali būti kažkiek nutolusios ir tuomet, net ir turint pakrovimui pritaikytą laidą, juo pasinaudoti nepavyks, jeigu nepakaks jo ilgio. Taigi, dar prieš išsirenkant tinkamiausią variantą vertėtų pagalvoti ir apie tokias situacijas, ypač, jeigu elektromobilį tenka krauti ne vienoje įprastoje vietoje. Kadangi kiekvienu atveju infrastruktūra gali kažkiek skirtis. Bet tai tikrai nereiškia, jog visuomet reikės rinktis kaip įmanoma ilgesnį laidą, ypač, jeigu nėra tokio poreikio.

Kokios įkrovimo stotelės yra geriausios?

Dažniausiai jos skirstomos ir klasifikuojamos pagal galingumą, todėl galima sutikti labai įvairių variantų. Tiesa, kai kurios gali elektromobilį įkrauti labai greitai, o kai kurios veikia lėčiau. Tai irgi priklauso nuo kiekvieno įrenginio ypatybių. Bet kažkurio varianto kaip pačio geriausio išskirti neįmanoma, kadangi tai priklausys ir nuo kiekvieno asmeninių poreikių bei turimos mašinos. Kadangi kartais ne visoms joms tiks vienodo stiprumo srovė, lygiai kaip ir įkrovimo laidai, kurie gali būti skirtingi. Nors įmanoma atrasti ir universalių variantų. Todėl renkantis pirmiausiai vertėtų atsižvelgti į elektromobilio ypatybes, o tuomet jau galima pasirinkti ir jam tinkamiausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *