Automobilių laužo supirkimo kainos: kokios jos?

laužas
Photo by Alex Tepetidis on Pexels.com

Automobilių laužo supirkimo kainos gali būti svarbus veiksnys, kai automobilis jau senas, negalintis būti eksploatuojamas arba tiesiog nereikalingas. Tačiau, prieš renkantis, svarbu susipažinti su skirtingų metalų ir automobilių komplektacijos tipų kainų skirtumais.

Kainos gali labai svyruoti priklausomai nuo metalų rūšies, laužo dydžio ir kitų svarbių faktorių. Todėl, žinoti aktualias kainas gali būti labai naudinga, norint gauti geriausią pasiūlymą.

Kokios kainos vyrauja rinkoje?

Priklausomai nuo to, kokių metalų ir komponentų yra daugiausia metalo lauže, kainos gali labai skirtis.

  • Automobiliai pilnos komplektacijos (su ENTP utilizavimo pažyma) kaina yra apie 180€ už toną. Tai yra palyginti aukšta kaina dėl to, kad tokie automobiliai turi didelį metalo kiekį ir naudingų komponentų.
  • Automobilių kėbulų skardos metalo laužo kaina yra nuo 70 iki 220€ už toną. Skarda yra labai vertinga dėl jos tvirtumo ir patvarumo, todėl šių automobilių laužas gali būti brangesnis.
  • Juodųjų metalų laužas, gabaritinis 3A, kurio matmenys yra 1500x500x500x3 mm, yra įvertintas apie 245-250€ už toną. Tačiau, jei kalbama apie juodųjų metalų laužą, negabaritinį 5A (pvz. krovininis transportas, žemės ūkio technika, cisternos), tai kaina yra apie 235€ už toną.
  • Vario laidų su jungtimis laužas, kuris yra susijęs su automobiliais, kainuoja apie 3.15€ už kilogramą. Tai yra gana specifinė medžiaga, kurią reikia tinkamai perdirbti, todėl jos kaina yra šiek tiek aukštesnė.
  • Aliuminio laužo kaina, susijusi su motoriniais automobiliais, yra apie 1.25€ už kilogramą. Aliuminio laužas yra populiarus dėl jo lengvumo ir tvirtumo. 
  • Aliumininių radiatorių laužas (be geležinių ir plastiko dalių) kainuoja apie 0.80€ už kilogramą. Tačiau, jei radiatorių laužas yra su geležinėmis ir plastiko detalėmis, tai kaina sumažėja iki apie 0.30€ už kilogramą. 
  • Taip pat, jei aliumininiuose radiatorių laužuose yra vario vamzdelių, tai kaina pakyla iki apie 2.70€ už kilogramą.

Norint gauti geriausią kainą už automobilio laužą, svarbu susipažinti su rinkos kainomis ir pasiūlymais skirtingose laužo supirkimo įmonėse. Taip pat nepamirškite, kad supirkimo kainos gali kisti laikui bėgant, todėl aktualiausią informaciją galima gauti iš patikimų šaltinių arba tiesiog konsultuojantis su specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *